DEZYNFEKCJA

OZONOWANIE

Ozonowanie pomieszczeń jest jednym z najskuteczniejszych i najszybszych sposobów na pełną dezynfekcję.
Dzięki swoim właściwościom ten niebieski gaz atakuje i utlenia ścianki komórkowe mikroorganizmów, likwidując je bezpowrotnie.
Jako jeden z najsilniejszych utleniaczy na świecie potrafi w krótkim czasie zlikwidować różnego rodzaju bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie, alergeny,  nieprzyjemne zapachy.
Na przykład w porównaniu z powszechnie stosowanym chlorem jego możliwości dezynfekcyjne są kilkadziesiąt razy silniejsze, a także 3000 razy szybsze w działaniu.

Nasza firma wykonuje zabiegi ozonowania od 2014 roku, a zdobyta w tym czasie wiedza umożliwia nam podjęcie nawet najtrudniejszych zadań.
W trakcie naszych prac zawsze monitorujemy stężenie ozonu w trakcie oraz na zakończenie sesji ozonowania, aby cały proces dezynfekcji został wykonany w należycie, bezpiecznie i przede wszystkim skutecznie.

Ozonowanie w praktyce:

 • Zdiagnozowanie i usunięcie przyczyny problemu.
 • Zapewnienie jak najlepszej szczelności pomieszczeń w celu zapobieżenia niekontrolowanego ulatniania się ozonu.
 • W ozonowanych pomieszczeniach nie powinni znajdować się ludzie, zwierzęta, rośliny, dzieła sztuki (warto również zabezpieczyć sprzęt rtv).
 • Dobór generatorów odpowiednio do kubatury pomieszczeń oraz oczekiwanego stężenia gazu.
 • Instalacja urządzeń w oparciu o podstawowe zasady montażu np. centralne ich umiejscowienie lub ustawienie (w miarę możliwości) jak najwyżej w pomieszczeniu.
 • Kontrola szczelności pomieszczenia w trakcie ozonowania.
 • Monitorowanie stężenia ozonu w pomieszczeniu w trakcie ozonowania.
 • Wietrzenie pomieszczeń po zakończeniu prac (około 30-40min) w celu uzyskania bezpiecznego stężenia ozonu.
  Istnieje także możliwość zakończenia prac bez wietrzenia,  pozwalając na samoczynny rozpad ozonu do bezpiecznego poziomu 0,1ppm (około 6-7 godzin).
 • Jeżeli problem nie został zlikwidowany, powtórzenie  zabiegów ozonowania odpowiednio je wydłużając lub zwiększając stężenie ozonu adekwatnie do sytuacji.
 • W praktyce średni czas ozonowania to od 30 minut do 3 godzin.
  Bywają jednak trudne przypadki, kiedy ozonowanie jest wykonywane nawet kilkukrotnie w sesjach 12-godzinnych (np. szkody po pożarowe, likwidacja odoru kwasu masłowego).
 • Usługi ozonowania powinny być wykonywane jedynie przez profesjonalistów i tylko w tym przypadku możemy mieć pewność, że cała procedura zostanie przeprowadzona w sposób rzetelny, poprawny i przede wszystkim bezpieczny.
ZAMGŁAWIANIE ULV

ZAMGŁAWIANIE ULV

Zamgławianie ULV jest alternatywnym dla ozonowania sposobem na dezynfekcję pomieszczeń.
Zamgławiacze, czyli urządzenia, które stosujemy w trakcie przeprowadzania takich zabiegów, są w stanie wytworzyć mgłę o wyjątkowo małej wielkości kropli rzędu 10 mikrometrów.
Środek dezynfekujący jest wydmuchiwany pod bardzo dużym ciśnieniem na odległość nawet 10 metrów.
Tak drobna struktura oraz dynamiczna aplikacja substancji odkażającej jest w stanie spenetrować i odkazić nawet najbardziej niedostępne zakamarki.
Zamgławianie ma wiele zastosowań np. kiedy zachodzi potrzeba dezynfekcji, dezynsekcji czy też odgrzybiania.
Dużą zaletą tej metody jest możliwość wykonania bardzo dokładnej  dezynfekcji nawet dużych obiektów w stosunkowo krótkim czasie.
Taka forma dezynfekcji szczególnie jest dedykowana takim pomieszczeniom jak magazyny, ciągi komunikacyjne, klatki schodowe, korytarze, kontenery, hale produkcyjne, warsztaty itp.

Nasza firma pracuje na sprawdzonych środkach chemicznych, a w trakcie kilku lat doświadczeń w branży wypracowaliśmy wiedzę, na bazie której potrafimy dobrać najskuteczniejsze mieszanki środków odpowiednie do danego problemu.

OZONOWANIE

ODGRZYBIANIE

Występowanie groźnych dla zdrowia czy konstrukcji budynków grzybów i pleśni najczęściej jest wynikiem występowania nadmiaru wilgoci.
Powodować to mogą na przykład różnego rodzaju awarie, zalania,  przecieki, niesprawna wentylacja, zła izolacja budynku itp.
A zatem pierwszym krokiem zmierzającym do pozbycia się tego problemu jest określenie a następnie likwidacja przyczyny zawilgocenia.
Korzystającym z naszych usług możemy zaproponować szereg działań :

 • Ustalenie źródła stwarzającego warunki dla rozwoju grzybów i pleśni przez zastosowanie badań termowizyjnych oraz pomiarów wilgotności.
 • Przekazanie wytycznych, jakie kroki należy podjąć, aby móc przystąpić do odgrzybiania.
 • Usunięcie przyczyny zawilgocenia, jeżeli jest ona w zakresie wykonywanych przez nas usług takich jak na przykład osuszanie budynku.
 • Pozbycie się zagrzybienia przez zastosowanie odpowiednich środków grzybobójczych.
 • Wykonanie ozonowania pomieszczeń przy użyciu generatorów ozonu.
 • Wykonanie zamgławiania ULV.

Powszechną wiedzą jest, że przebywanie w środowisku zainfekowanym przez grzyby jest niebezpieczne dla zdrowia dlatego przeciwdziałać należy w trybie pilnym.

DLACZEGO MY?

wykwalifikowana ekipa

Wieloletnie doświadczenie, liczne szkolenia i setki zrealizowanych zleceń bezpośrednio przekładają się na wysoki poziom świadczonych usług.

profesjonalny sprzęt

Pracujemy przy użyciu profesjonalnego sprzętu uznanych marek. Dzięki temu nasze działania cechuje wysoka skuteczność oraz efektywność.

konkurencyjne ceny

Regularnie sondujemy rynkowe stawki oferowanych przez nas usług starając się, aby nasz cennik był atrakcyjny na tle konkurencyjnych ofert.

O OZONIE

Ozonowanie pomieszczeń to dynamicznie rozwijająca się forma działalności związanej z dezynfekcją pomieszczeń. Dzieje się tak, ponieważ ozon jest jednym z najsilniejszych utleniaczy na świecie oraz co bardzo istotne bardzo szybkim w działaniu. W rezultacie łatwej możliwości wytworzenia ozonu przy użyciu profesjonalnych generatorów, stworzona została bezkonkurencyjna i bezpieczna metoda ekologicznej dezynfekcji pomieszczeń. Dzięki temu możemy go stosować niemalże w każdej dziedzinie naszego życia a ozonowanie pomieszczeń jest usługą szybką i niedrogą.

W wyniku wymuszenia wyładowań koronowych w generatorach uzyskujemy ozon, który w pomieszczeniu osiąga określone stężenie uzależnione od mocy zastosowanego urządzenia. Ten niebieski gaz ma gęstość większą od gęstości powietrza, a jego biodegradowalność potwierdza, że jest bezpieczny dla środowiska. Dodatkowo warto wspomnieć, że w atmosferze występuje on jako naturalny filtr chroniący nas przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Podsumowując, dzięki profesjonalnemu zastosowaniu ozonu szybko wykonamy odgrzybianie oraz usuniemy nieprzyjemne zapachy, pleśnie, roztocza, alergeny oraz wiele innych.

ODGRZYBIANIE

USUWANIE ZAPACHÓW – GDAŃSK – SOPOT – GDYNIA – RUMIA – REDA – WEJHEROWO

Działamy na terenie Trójmiasta (Pomorskie) – Gdańsk , Gdynia, Sopot oraz okolic – Rumia, Reda Wejherowo, Władysławowo, Bolszewo, Jastrzębia Góra, Puck, Bojano, Koleczkowo, Kielno, Pruszcz Gdański, Hel, Karwia, Straszyn, Chwaszczyno, Żukowo, Lębork.