BADANIA TERMOWIZYJNE
termowizja dronem
Termowizja dronem

W JAKIM CELU TERMOWIZJA?

  • Podstawowym celem zastosowania jest ustalenie, którędy w budynku ucieka ciepło. Przeprowadzenie termowizji w nowych budynkach umożliwi sprawdzenie, czy nie występują mostki termiczne lub, czy poprawnie wykonano izolację.
  • Pomocna w bezinwazyjnej lokalizacji wycieków wody.
  • Doskonale sprawdza się przy inspekcji paneli fotowoltaicznych.
  • Wykonane termogramy wykorzystuje się do tworzenia dokumentacji np. dla firm ubezpieczeniowych.
  • Pomaga ustalić przebieg przewodów CO i CWU w budynku.
  • Przed zakupem nieruchomości zaleca się wykonanie badania termograficznego, w wyniku czego ustalimy stan techniczny budynku.
  • Do diagnozy przeciążeń w instalacjach elektrycznych.
  • Wskaże miejsca o zwiększonej wilgotności, które generują ryzyko powstawania grzybów i pleśni.

termowizja certyfikat

OPIS USŁUGI:

Badania termowizyjne wykonuje się w okresie jesienno-zimowym, kiedy różnica temperatur pomiędzy pomieszczeniami wewnątrz a warunkami na zewnątrz wynosi minimum 150 C.
W naszej firmie dysponujemy ręcznymi kamerami termowizyjnymi oraz dronami z wbudowanymi kamerami termowizyjnymi.
Dzięki takiemu wyposażeniu jesteśmy w stanie sprostać każdemu zadaniu związanemu z badaniami termowizyjnymi.
Termowizję można przeprowadzić przed oddaniem budynku, w trakcie zamieszkania lub przed wykonaniem termoizolacji. Obejmuje ona swym zakresem oględziny ścian, inspekcję paneli fotowoltaicznych, dachów, stolarki okiennej oraz innych elementów budynku. Po ich wykonaniu przekazuje się termogramy z wybranych fragmentów budynku. Kamerą termowizyjną zbadać można także wilgotność powietrza, ścian i podłóg oraz rozkład temperatur na zewnątrz i wewnątrz budynku.
Co ważne, zastosowanie kamery jest niezastąpione przy diagnostyce zalanych pomieszczeń, zarówno na początku, jak i w trakcie osuszania.
Przykładowo w przypadku osuszania pod posadzkowego, kiedy wiercimy otwory w posadzce z ogrzewaniem podłogowym, termowizja umożliwi bezpieczne ich wykonanie.
Zaś w trakcie prac osuszeniowych, jesteśmy w stanie zapisać przystępne i czytelne dla odbiorcy obrazy termiczne przedstawiające postępy z kolejnych etapów prac.

termowizja paneli fotowoltaicznych

TERMOWIZJA BUDYNKÓW – GDAŃSK – SOPOT – GDYNIA – RUMIA – REDA – WEJHEROWO

TERMOWIZJA DRONEM – GDAŃSK – SOPOT – GDYNIA – RUMIA – REDA – WEJHEROWO

INSPEKCJE DRONEM – GDAŃSK – SOPOT – GDYNIA – RUMIA – REDA – WEJHEROWO

Działamy na terenie Trójmiasta (Pomorskie) – Gdańsk , Gdynia, Sopot oraz okolic – Rumia, Reda Wejherowo, Władysławowo, Bolszewo, Jastrzębia Góra, Puck, Bojano, Koleczkowo, Kielno, Pruszcz Gdański, Hel, Karwia, Straszyn, Chwaszczyno, Żukowo, Lębork.