Osuszanie posadzek w nowo powstałych budynkach. „Stan deweloperski”

Osuszanie posadzek w nowo powstałych budynkach - Stan deweloperski

Wynajem osuszaczy powietrza oraz innych urządzeń jest w stanie rozwiązać wiele problemów w budownictwie.
Zarówno dla deweloperów, jak i mniejszych firm zajmujących się budowaniem jednym z największych wyzwań jest terminowość w wykonywaniu zlecenia.
Problemy mogą dotyczyć zarówno zapewnienia na czas dostaw materiałów budowlanych, jak i czasu potrzebnego na schnięcie – posadzek, murów i tynków.
Nieodpowiednio obliczony okres potrzebny na schnięcie materiałów może znacząco wpłynąć na termin oddania całej konstrukcji i narazić wykonawców na wymierne straty finansowe.

Osuszanie wylewki, tynków, stropów – dlaczego tak ważne?

Pośród mnóstwa zalet wynikających z wykorzystywania betonu do celów konstrukcyjnych (wysoka trwałość, relatywnie niskie koszty, możliwość dopasowania do każdego kształtu i grubości) należy wymienić jedną największą wadę – czas schnięcia.
Wynika on z procesów technologicznych towarzyszących wykonywaniu betonowych wylewek- zużywane są ogromne ilości wody, która musi następnie odparować. Czas schnięcia wylewek czy tynków zazwyczaj mierzony jest w miesiącach, a co gorsza praktycznie nie można tego uprzednio wyliczyć. Na czas wysychania ogromny wpływ mają bowiem czynniki zewnętrzne, takie jak zachmurzenie, opady czy temperatura za oknem. W rezultacie niekiedy zdarza się, że czas potrzebny na związanie posadzki, zanim osiągnie ona akceptowalne poziomy może sięgać nawet do 24 tygodni. Oczywiście zależy to również od pozostałych parametrów, takich jak skład i rodzaj mieszanki czy grubość wylewki. Jednak to wynik całkowicie nieakceptowalny dla większości wykonawców, dla których niemożność kontynuowania prac przez tak długi czas oznaczałaby potężne opóźnienia.
Znane wszystkim powiedzenie „czas to pieniądz” bezapelacyjnie ma swoje zastosowanie w trakcie budowy.
Wszelkie przestoje przekładają się na straty dla budowlańców i inwestorów.

wynajem osuszaczy powietrza Puck

Kontynuacja prac bez osuszenia budynku.

Z drugiej strony nadmierny pośpiech i przejście do kolejnego etapu prac, zanim wylewki osiągną wymagany poziom wilgotności, grozi poważnymi konsekwencjami. Jedną z nich może być na przykład pojawiająca się pleśń w mieszkaniu deweloperskim.
Jest ona nie tylko jest bardzo trudna do usunięcia, ale również zniechęca klientów czy odbiorców do zdecydowania się na takie mieszkanie. Może ponadto stanowić podstawę do ubiegania się o odszkodowanie lub do nieodebrania lokalu przez inwestora. Położenie okładzin podłogowych na niedostatecznie osuszoną wylewkę również przyniesie opłakane skutki.
W przypadku płytek ceramicznych będzie to ich odklejanie się od podłogi i pleśń pojawiająca się w okolicach listew przypodłogowych, która szybko przenosi się na inne znajdujące się we wnętrzu przedmioty (meble, ubrania, dywany, itp.). Nałożenie drewnianego czy laminowanego parkietu może przynieść jeszcze gorsze skutki.
Oprócz odspojenia wchłonie on część wilgoci, co spowoduje nieodwracalne uszkodzenia. Mokre tynki od dewelopera mogą ponadto przysporzyć przyszłych problemów z powłoką malarska na ścianach.

wynajem osuszaczy powietrza i nagrzewnic Puck

 

Osuszanie mieszkania deweloperskiego – czy wynajem osuszaczy powietrza wystarczy?

Wilgoć w mieszkaniu od dewelopera jest poważnym problemem dla przyszłych mieszkańców, jak i samego dewelopera.
Wspomnieliśmy już wcześniej że przejście do kolejnych etapów prac będzie utrudnione.
Jak więc można szybko i skutecznie walczyć z wilgocią i przyspieszyć wysychanie wylewek?

Sporo można zrobić już na etapie przygotowywania samej wylewki.
Dodając do mieszanki komponenty mające za zadanie przyspieszyć jej wiązanie, można realnie skrócić czas schnięcia nawet o kilkanaście procent. Jednak niezależnie od ich obecności najwięcej można zrobić już po zrobieniu wylewki.
Ogrzewanie i zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza w budynku to klucz do przyspieszenia procesu.
Kluczowe jest również utrzymywanie wilgotności powietrza na jak najniższym poziomie.

wynajem osuszaczy powietrza w celu osuszenia posadzki betonowej

A zatem wynajem urządzeń wspomagających urządzeń.

W praktyce pomocne okazuje się sięgnięcie po specjalistyczne urządzenia pozwalające przeprowadzić ten proces w kontrolowany sposób. Np. cyrkulacja powietrza, która jest oczywiście niezbędnym elementem podczas osuszania posadzek czy tynków, nie powinna polegać na niekontrolowanym przepływie powietrza z zewnątrz – ma ono bowiem zbyt wysoką wilgotność, zwłaszcza w okresach gorszej pogody, co bardzo negatywnie wpływa na czas schnięcia. Z tego względu na czas suszenia wylewek czy posadzek okna, drzwi i kratki wentylacyjne powinny być dokładnie zasłonięte. Temperatura wewnątrz pomieszczenia przez cały okres schnięcia nie powinna spadać poniżej 15 stopni.
Powyżej tej granicy zachodzą skuteczne i przyspieszone procesy wiązania, co zdecydowanie skraca przebieg całego procesu.

Optymalne rozwiązania.

Dzięki wykorzystaniu dopasowanych rozwiązań, stworzonych z myślą o osuszaniu betonu (wylewek, tynków, spoin) możliwe jest uzyskanie bardzo dobrych rezultatów i skrócenie czasu niezbędnego na jego schnięcie. Do najczęściej wykorzystywanych należą wynajem osuszaczy powietrza, wentylatorów i nagrzewnic. Umiejętne korzystanie z ich pomocy pozwala na osiągnięcie pożądanego poziomu wilgotności. Dzięki temu już po 10 do 20 dniach możliwe jest kontynuowanie prac i układanie okładzin (paneli, płytek czy parkietów). Większość producentów okładzin zaleca, by wilgotność posadzek nie przekraczała 2.0 CM – choć te wymagania będą się różnić w zależności od wybranego materiału wykończeniowego (stosowną informację należy szukać na karcie produktu dostarczonej przez producenta). Z tego względu niezbędne dla osiągnięcia wymaganych wartości mogą okazać się urządzenia pomiarowe (wilgotnościomierze).
Pozwalając one na dokładną ocenę wilgotności we wnętrzu betonowej warstwy.
Jeżeli nie jesteście Państwo pewni, czy sami poradzicie sobie z osuszaniem budynku, zapraszamy do zapoznania się z tym artykułem https://www.skuteczne-osuszanie.pl/2022/05/12/osuszanie-budynkow-2/.
Opisaliśmy w nim przypadki kiedy można zrobić to samemu, a kiedy skorzystać z usług firmy osuszającej.

Wilgoć w mieszkaniu od dewelopera? Z nami się jej pozbędziesz!

Niezależnie, czy jesteś deweloperem, czy klientem który odebrał zawilgocone mieszkanie na pewno chciałbyś szybko przejść do kolejnych etapów prac.
Do poprawnego osuszenia musisz podejść profesjonalnie i dokładnie.
Tylko wtedy możesz mieć pewność, że budynek będzie wolny od pleśni, grzybów, a położona okładzina na podłodze rzeczywiście będzie nadawała się do długiej eksploatacji.osuszanie mieszkań dla deweloperów

Zakup sprzętu do osuszania może być kosztowny, a umiejętne jego wykorzystanie również nierzadko jest wyzwaniem. Jeśli nie chcesz się tego podejmować i wchodzić w dodatkowe inwestycje – skontaktuj się z nami. Możemy Ci pomóc zarówno w sprawnym osuszeniu wylewek i tynków, począwszy od wykonania pomiarów wysokiej klasy miernikiem wilgotności (Tramex Cmex2) i dobrania odpowiednich rozwiązań, gwarantujących najszybsze osuszenie wnętrza, jak i wypożyczając profesjonalne osuszacze powietrza o wysokiej wydajności, nagrzewnice i cyrkulatory, dzięki którym samodzielnie wykonasz niezbędne prace.

Wszystkich zainteresowanych profesjonalnym osuszaniem pomieszczeń zapraszamy do zapoznania sie z naszą ofertą www.tech-team24.pl

Pozdrawiamy

Załoga Tech Team